ENDODONTIJA

Endodontija, dar kitaip žinomas kaip dantų šaknų kanalų gydymas, yra odontologinė procedūra, atliekama siekiant numalšinti atsiradusį skausmą, išsaugoti dantį nuo išraukimo ir atkurti jo biologinę funkciją.

Įrodyta, kad enodontinio gydymo sekmė yra daugiau nei 90% ir yra viena svarbiausių odontologinių procedūrų galinti atkurti natūralią danties išvaizdą bei jo funkciją.

Turite klausimų dėl endodontinio dantų kanalų gydymo? Mielai atsakysime į juos visus!

Pirmadienis - Penktadienis

8.00 - 18.00

Kada reikalingas endodontinis gydymas?

Trauma:

Jei dantis įskilęs, gali atsiverti danties nervas, o burnoje esančios bakterijos patekusios į jo vidų - sukelti infekciją.

Jautrumas karštai ir šaltai temperatūrai

Dantų ėduonis:

Jei ėduonis negydomas, galiausiai jis gali pasiekti danties viduje esantį nervą ir sukelti jo infekciją.

Dantenų liga:

Išplitusi dantenų liga gali sukelti dantenų atsitraukimą nuo dantų. Taip susidaro kišenės, kuriose kauptiasi bakterijos, o šios sukelia uždegimą.

Ankstesnis odontologinis darbas:

Jei pagamintas vainikas ar plomba yra pasenusi arba uždėta netinkamai, danties nervas gali atsiverti ir prasidėti infekcija.

Pagrindiniai simptomai:

Stiprus danties skausmas

Patinimas

Pūliavimas

Kaip atliekamas endodontinis gydymas?

Endodontinis gydymas paprastai apima kelis etapus ir priklausomai nuo kiekvieno atvėjo sudetingumo gali neapsiriboti vienu vizitu. Čia pateikiame bendruosius įprastinio šaknies kanalų gydymo žingsnius atliekamus mūsų klinikoje:

Apžiūra ir rentgeno nuotrauka:

Mūsų klinikoje dirbantis odontologas apžiūrės dantį ir padarys rentgeno nuotraukas, kad įvertintų pažeidimą ir nuspręstų, ar šaknies kanalų gydymas yra būtinas.

Kanalo paruošimas plombavimui:

Įvertinę paciento situaciją, gydytojas odontologas mažais specializuotais įrankiais pašalins užkrėstą danties nervą ir išvalys šaknų kanalų sistemą.

Kanalo plombavimas:

Išvalius visus uždegiminius audinius, gydytojas odontologas užsandarins danties kanalą ir apsaugos ji nuo tolimesnės infekcijos.

Danties vainiko atkūrimas:

Atsižvelgiant į danties pažeidimo mastą, danties vainiko forma bei funkcija gali buti atkuriama plombuojant arba protezuojant.

Ką reikėtų žinoti po endodontonio gydymo?

Reguliriai lankykites pas odontologą

Sėkmingam gyjimui ir tolimesnių komplikacijų kontrolei labai svarbu reguliariai lankytis pas odontologą.

Vartokite paskirtus vaistus

Po kanalų gydymo gali buti paskirtas gydymas antibijotikais arba priešuždegiminiais vaistais. Svarbu šiuos vaistus vartoti taip, kaip nurodyta.

Laikykitės geros burnos higienos

Kad apsaugotumete dantis nuo tolimesnio gedimo reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną bei kasdien valykite juos šepetėliu ir siūlu.

Venkite kieto ar traškaus maisto

Pirmosiomis dienomis po procedūros venkite kieto maisto, kad nesukeltumėte traumos.

Žinokite apie galimas komplikacijas

Nors komplikacijos po danties kanalų gydymo yra retos, tačiau jos pasitaiko. Kartais gali atsirasti stiprus skausmas, patinimas ar net puliavimas iš pažeisto danties. Jei atsirado bent vienas iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės.

Paslaugų bei procedūrų kainos:

Telefonas registracijai: